Во недела ќе се служи литургија за празникот Св. бесребреници Козма и Дамјан

На 14 Јули 2019 година (недела), во црквата „Св.Козма и Дамјан“ Пештани – Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот „Св. бесребреници Козма и Дамјан“.

Литургијата ќе биде со почеток во 8:45 часот.