Во одделни случаи пронајдена дрога кај две лица од Скопје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Е.(30) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 02.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Скопје, полициски службеници при преглед врз пријавениот пронашле и одзеле мешавина од марихуана и тутун.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Г.И.(31) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 02.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Скопје, полициски службеници при преглед врз пријавениот пронашле и одзеле мешавина од марихуана и тутун.