Започна новата сезона од првата МФЛ

Изминатиов викенд започна новата сезона 2018/2019 од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Работнички  3:4  Ренова

Шкендија  2:2  Вардар

Академија Пандев  2:1  Македонија ЃП

Победа  1:0  Беласица

Силекс  1:1  Шкупи

Наредното (второ) коло ќе се одигра следниот викенд, на 18 и 19 август.

WebOhrid