Жител од Требеништа се здобил со изгореници во пожар во неговата куќа

На 23.07.2021 година во 05:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека настанал пожар во куќа во селото Требеништа, општина Дебрца, во кој сопственикот М.Л.(61) се здобил со изгореници на левата рака.

Пожарот избувнал во една од просториите во куќата и бил изгаснат од членовите на семејството.