20/04/2024
Охрид

Жител од Злести бил физички нападнат во казино во Охрид

Утрово (18.09.2019) околу 03:00 часот во СВР Охрид пријавено е дека во казино на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, Б.З.(39) и Е.Х.(43), двајцата од Охрид, физички го нападнале М.В.(32) од село Злести.

По целосно документирање на настанот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.