Додека извршувал работи на нива со мотокултиватор ја исекол ногата и починал на лице место

На 04.06.2020 во 16.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Другово, кичевско, Ц.З.(54) од селото, додека извршувал работи на нива со мотокултиватор ја исекол ногата и од здобиените повреди починал на местото.
Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.