МТСП: Законот за стечајци стапи на сила, стечајците што ги исполнуваат условите во рок од 30 дена да се пријават во Агенцијата за вработување

Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата, популарно наречен Закон за

Read more

Во текот на следните два ден целата територија на државата ќе биде зафатена со температури од портокалова (алертна) фаза

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, информираме дека во текот на следните два дена (од 4-5.08.2021 година – среда

Read more

Се зголемуваат цените на горивата

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, согласно Методологијата за формирање на

Read more

Заев: Илинден и 2 август 1903 и 1944 се длабоко врежани во меморијата на сите нас како наразделни поглавја во процесот на создавање на нашата заедничка држава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во рамките на празничната програма по повод 2 Август – Ден

Read more

Владина делегација положи венци свежо цвеќе на историските спомен обележја посветени на Илинден во Крушево

Владина делегација положи венци свежо цвеќе на историските спомен обележја посветени на Илинден во Крушево Утринската програма од централните државните

Read more