Најава за обилен дожд, грмежи, силен ветер и заладување за време на викендот

Од УХМР известуваат дека од сабота до понеделник нашето подрачје ќе се наоѓа под изразита циклонска активност со чести продори

повеќе...

Премиерот Заев прими делегација на МПЦ-ОА предводена од архиепископот г.г. Стефан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска прими делегација на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, што

повеќе...

Дополнети протоколи за организирање настани кои се однесуваат на работата на културните установи и за работата во установите за згрижување и воспитание на деца

На веб страницата на Владата на Република Северна Македонија (https://vlada.mk/protokoli-koronavirus) се објавени Измените и дополнувањата на општиот дел од Протоколот

повеќе...

Спасовски: Продолжуваме со подобрување на условите за работа на полицијата, се грижиме за животната средина

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го посети Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ каде деновиве ќе започне монтажата на соларни

повеќе...

Николовски: Крупна реформа и измени во законите кои предвидуваат широки дискрециони овластувања

Денеска, заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, имаше свое

повеќе...

Премиерот Заев и министрите Шахпаска и Филипче со претставници на родителите кои ја користеа мерката за продолжено породилно отсуство

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата

повеќе...