Трајковски: Ќе се бориме до крај, веруваме во себе и ќе дадеме се од себе за да ја постигнеме целта

Александар Трајковски, македонскиот репрезентативец го коментираше вчерашниот дуел со Австрија и поразот од 3:1. Тој смета дека Австријците не се

Read more

Ангеловски и Пандев: Подготвени за предизвикот

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев на официланата прес конференција говореа за утрешното деби на Македонија

Read more

Барди и Костадинов: Подготвени за најголемиот предизвик

Македонската репрезентација се наоѓа во Букурешт, каде што ги одработува последните подготовки пред настапот на Европското првенство. Нашата репрезентација се

Read more

Дебата за поддршка во борбата против стереотипите дека фудбалот е доминантно машки спорт и за афирмација на родовата еднаквост

Под покровителство на Владата на Република Северна Македонија денеска се одржа панел дискусија за родова еднаквост во фудбалот. На овој

Read more

Македонија славеше со убедливи 4:0 против Казахстан на последната контролна средба

Репрезентацијата на Македонија одигра одличен меч против Кзахстан и сосема заслужено оствари убедлива победа од 4:0 во рамките на последниот

Read more