Реакција на СДСМ Охрид на пресот од ВМРО-ДПМНЕ за наводната партизација на пописот и попишувачите

ОО на СДСМ Охрид испрати реакција во врска со денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „ВМРО ДПМНЕ не престанува да

Read more

Кривична пријава за инвеститор од Охрид кој бесправно изградил куќа на улицата „Железничка“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(55) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Read more

Бектеши на Петтата македонска туристичка берза: Заеднички да работиме по завршување на кризата со пандемијата да го вратиме туризмот во нормала

Туризмот е една од најпогодените индустрии од  пандемијата, а заедничката цел и наша и на туристичко-угостителскиот сектор е оваа криза

Read more