Жителка од Октиси заработи кривична поради „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.И.(33) од с.Октиси, струшко, поради постоење основи на сомнение за

Read more

Кај жител од струшко Вишни пронајдени и одземени ловечка и воздушна пушка што нелегално ги поседувал

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(42) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено држење,

Read more

Стружанец заработи кривична поради „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“

ОВР Струга поднесе кривична пријава против З.А.(50) од с.Заграчани, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „недозволено

Read more

Со употреба на сила влезено во зграда каде се сместени канцеларии на Државен просветен инспекторат, Трудова инспекција и Воени инвалиди на ул. „Владо Малески“

На 28.10.2021 во 07.40 часот во СВР Охрид пријавено дека во периодот од 16 часот на 27.10.2021 до моментот на

Read more

Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Р.(42) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени

Read more