Ковачевски: Обезбедуваме антикризни мерки и услови за работа на компаниите во време на криза, нивниот развој значи стабилна економија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во Струга ја посети фабриката за преработка на свежо месо

Read more

Наредба за истрага за стружанец кој организирал продажба на дрога во Австралија

Во текот на вчерашниот ден под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и

Read more

Одбележан празникот Мала Богородица во Калишта

Во манастирот „Пресвета Богородица“ во струшкото село Калишта денеска се одбележа големиот христијански празник Рождество на Пресвета Богородица – Мала

Read more

Празник на иконата на Пресвета Богородица во Калишта

Во манастирот на Пресвета Богородица близу селото Калишта, западно од Струга, Пресвета Богородица ја покажуваше својата сила и милост низ

Read more