Приведени две лица од Велгошти кај кои била најдена дрога

На 29.06.2020 во 23:10 часот во СВР Охрид биле приведени Д.Н.(29) од Охрид и В.К.(36) од охридското село Велгошти, бидејќи при нивни преглед извршен од страна на полициски службеници во с.Долно Лакочереј, била пронајдена и одземена марихуана.
По документирање на случајот, против приведените ќе биде поднесена соодветна пријава.