24/04/2024
Струга

Приведено лице од Струга за доиздржување казна затвор од пет години

На 13.06.2022 во 20.10 часот на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Л.Г.(28) од Струга. Тој бил баран со потерница за доиздржување на казна затвор од 5 години.

Л.Г. бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.