МТСП: Во тек е третата и последна дополнителна исплата на правата од социјална и детска заштита за месец 08/2020 година

Министерството за труд и социјална политика информира дека во тек е третата и последна дополнителна исплата на правата од социјална

повеќе...

Премиерот Заев прими делегација на МПЦ-ОА предводена од архиепископот г.г. Стефан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска прими делегација на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, што

повеќе...

Дополнети протоколи за организирање настани кои се однесуваат на работата на културните установи и за работата во установите за згрижување и воспитание на деца

На веб страницата на Владата на Република Северна Македонија (https://vlada.mk/protokoli-koronavirus) се објавени Измените и дополнувањата на општиот дел од Протоколот

повеќе...

Спасовски: Продолжуваме со подобрување на условите за работа на полицијата, се грижиме за животната средина

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го посети Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ каде деновиве ќе започне монтажата на соларни

повеќе...