Машката и женската 3х3 репрезентација викендов ќе играат квалификации за Европскиот Куп

Нашите национални тимови во 3х3, во машка и во женска конкуренција, денеска заминуваат за Рига каде претстојниот викенд ќе земат

Read more

Во сабота ќе се одиграат завршните натпревари од турнирот во Баскет „3х3“

После одигрување на 54 натпревари, 5 кола по групи, четвртфинални натпревари стигнавме и до последниот ден од овогодинешното издание на

Read more