Велешанка набавувала дрога за сопругот во затвор, ангажирала таксист да и помогне

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кривично дело – Неовластено производство и

Read more

Затвореник предизвикал пожар во собата во која бил сместен во охридскиот затвор

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р.(20) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа

Read more