Започна Меѓународната научна конференција за безбедност

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиески денеска присуствуваше на свеченото отварање на 11-та Меѓународна научна конференција посветена на безбедноста, која

повеќе...

Со документарен филм ќе се одбележат 40 години од првото освојување на Мон Блан од охридска планинарска експедиција

И денес им навираат убави спомени од подвигот што го направија пред 40 години, деветчлена охридска планинарска експедиција го искачи

повеќе...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ победи во најголем број на општини, оптимисти сме за формирање на мнозинство

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани претставници на медиумите, Народот се определи за промени

повеќе...

Пецаков: Георгиески 3 месеци одложуваше за ребалансот на буџетот, на крајот реши да биде партиски послушник на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес пред општинската зграда одржа прес-конференција на која говореше д-р Кирил Пецаков, координатор на советничката група на

повеќе...

ГДУ: Прво завршете го тоа што го ветивте пред да дојдете на власт, а потоа ветувајте нешто друго

Денес во просториите на Граѓанско Демократската Унија – Охрид се одржа прес-конференција на која говореше Даниел Јорданоски, претседател на ГДУ-Охрид.

повеќе...

ГДУ: Додека се бориме да го победиме опасниот вирус, нашите „големи“ политичари се фатија за изборите

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) денес одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Дарко Попоски. „Иницијатива за свикување на Собранието со скриена

повеќе...

„Македонска независна листа“ во Охрид го промовираше акциониот план „Ера Трета“

Во Охрид денес се одржа прес-конференција на новата опција на престојните парламентарни избори „МАКЕДОНСКА НЕЗАВИСНА ЛИСТА“, составена од поединци и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Правиот пат на СДСМ и градоначалникот Георгиески значи негрижа за пазарџиите

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Правиот пат на СДСМ

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Дојдоа, се сликаа и си заминаа, а пазарџиите останаа надвор среде зима

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Зоран Заев и градоначалникот

повеќе...