Од петок ќе се враќаат парите од купените билети од откажаниот натпревар Македонија – Косово

Фудбалската федерација на Македонија ги информира сите поддржувачи и навивачи на македонската репрезентација дека од петок, 09.10.2020 до 23.10.2020 преку

повеќе...

ЦИВИЛ: Навивачките групи да не користат говор на омраза или насилство

Во пресрет на утрешниот фудбалски натпревар меѓу Северна Македонија и Косово, ЦИВИЛ упатува апел до сите навивачки групи да се

повеќе...

Ангеловски го објави списокот за плеј-оф дуелот со Косово и двете пресметки од Лига на нации

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот за натпреварот против Косово (8. октомври, Национална арена „Тодор Проески“)

повеќе...

ФФМ испрати допис до УЕФА за одложување на натпреварот Македонија – Косово

Фудбалската федерација на Македонија официјално со допис до УЕФА побара одложување на натпреварот меѓу Македонија и Косово од полуфиналниот бараж

повеќе...

Распродадена Националната арена „Тодор Проески“ за натпреварот Македонија – Косово

Македонската А репрезентација на 26. март на Националната арена ќе се соочи со репрезентацијата на Косово во плеј – оф

повеќе...

МАНУ во Охрид ги промовираше антологиите: „Поети и раскажувачи академици од Македонија и Косово“

Во присуство на првите луге на двете акдемии, бројни членови од редовниот и надворешниот состав, како и претседателот на албанската

повеќе...

МАНУ реализира плодна соработка со соседите: Утревечер, во Охрид, промоција на антологии – Поети и раскажувачи академици од Македонија и Косово

Утревечер, од 20:00 часот, во Куќа Уранија – МАНУ, во Охрид, во рамките на Научната и уметничка визита Охрид –

повеќе...

Триумф на Македонија на гостувањето против Косово

Машката кошаркарска репрезентација ја отвори втората фаза од претквалификациите за Евробаскет 2021 со триумф над Косово. Избраниците на Јорданчо Давитков

повеќе...