Македонија одигра 1:1 на гости со Грузија

Македонската репрезентација непоразена се враќа од Тбилиси, откако во интересен натпревар одигравме 1:1 против домашната Грузија. Најпрво бевме во негатива,

повеќе...

Се намалуваат цените на горивата

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Нови цени на горивата

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Шпанија и Фарски Острови

Македонската репрезентација до 21 година на почетокот од следниот месец ги продолжува квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство. Селекцијата

повеќе...

Поевтинуваат мазутот и екстра лесното масло за домаќинство, останатите горива со иста цена

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Демократскиот сојуз бара промена на изборниот модел во една изборна единица

Демократскиот сојуз како дел од победничката коалиција што ја предводи СДСМ, на мандаторот за состав на Владата на Република Северна

повеќе...

Нови цени на нафтените деривати

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Кажете го своето мислење: Како до едно општество за сите, без етнички предрасуди, поделби и тензии?

ЦИВИЛ ја започна акцијата „Граѓански форум за учество во креирање на владините политики“ на 7 август. Тоа е јавен повик

повеќе...

Демократски сојуз: Да се нормализира работата на здравствениот систем

Демократски сојуз смета дека со почитување на здравствените мерки и препораки треба полека да се нормализира животот во целина. „Прво,

повеќе...