Благоја Милевски го одржа првиот работен состанок како селектор на македонската А репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија, како и досега, активно продолжува да работи со цел да ја унапреди состојбата на фудбалот во

Read more

Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука за назначување на Благоја

Read more

Информација до фудбалското семејство во врска со билетите за ЕУРО 2020

Фудбалската федерација на Македонија го информира фудбалското семејство во нашата држава дека одделот во ФФМ задолжен за распределба на билети

Read more

Тиквеш и Ренова обезбедија место во Прва МФЛ за сезоната 2021/22

Екипите на Ренова и Тиквеш обезбедија место во Прва МФЛ за натпреварувачка сезона 2021/22 откако на денешните бараж натпревари славеа

Read more

Истражување на ФФМ и УЕФА: Фудбалот е спорт број 1 во Македонија, работата на ФФМ оценета како исклучително успешна

Фудбалот е спорт број 1 во Македонија. Угледот и перцепцијата за работата на Фудбалската федерација на Македонија е исклучително позитивен,

Read more

Муамед Сејдини избран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија

Муамед Сејдини е избран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со мандат од 2021. до 2025. година.  На Редовното

Read more

ФК Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад, ФК Росоман и ФК Слога Виница во Втора МФЛ – Исток

Екипата на ФК Велешта – Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад во натпреварувачката сезона 2020/2021.  На извлекување

Read more

Сејдини: ФФМ е спортски лидер во нашата држава. Заедно со УЕФА и ФИФА ја продолжуваме стратегијата за подобра фудбалска иднина

На Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија во обраќањето пред присутните делегати, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини меѓу

Read more

ФФМ го одржа Редовното Генерално Собрание

Фудбалската федерација на Македонија денеска го одржа Редовното Генерално Собрание. Според одобрен здравствен протокол од Министерството за здравство и Комисијата

Read more