Македонија загуби од Грузија во третото коло од групата во Лига на нации

Репрезентацијата на Македонија на домашен терен загуби од Грузија со 3:0во натпревар од третото коло од групата во Лига на

Read more

Елиф Елмас: Да го исполниме детскиот сон

Репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг и попладнево патува кон Португалија за плејоф мечот за пласман на Мундијалот. Во

Read more

Влезници за Италија – Македонија можат да се купуваат до вторник

Фудбалската федерација на Македонија праќа информација до навивачите на македонската А репрезентација и љубителите на фудбалот кои сакаат да ја

Read more

Информација за билети за натпреварот Италија – Македонија во Палермо

Фудбалската федерација на Македонија ги информира навивачите и љубителите на фудбалот во Македонија дека одделот во „Куќа на фудбалот“ задолжен

Read more