Македонската одбојкарска репрезентација за првпат ќе игра на Европско првенство

Ден за историја, Македонија првпат ќе игра на Европско првенство! Нашите одбојкари синоќа ја совладаа Унгарија со 3:0 (25:21, 25:20

повеќе...

Македонските одбојкари поуспешни од Косово

Македонската одбојкарска репрезентација денес го одигра првиот натпревар од ЦЕВ Европска Лига. Македонија гостуваше против репрезентацијата на Косово. Иако Косово

повеќе...