20/05/2024
Македонија

Претрес во Тетово, пронајдена дрога, приведени две лица

На 11.10.2023 во 18.40 часот во Тетово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово ги лишиле од слобода К.Р.(24) и Л.Р.(22), двајцата од Тетово. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, во просториите кои ги користат биле пронајдени и одземени околу еден килограм и 300 грама марихуана и дигитална вага. Двајцата биле задржани во полициска станица и за настанот бил запознаен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.