20 годишна жителка од Враништа нападната од куче скитник

На 26.03.2022 во 14.30 часот во Полициската станица Струга, А.Ј.(20) од с.Враништа, струшко, пријавила дека на „Машка плажа“ во Струга била касната од куче, кое притоа го нападнало и нејзиното куче.