13/07/2024
Македонија

285 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 285 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.