24/04/2024
Македонија

394 санкции за неносење маска (Видео)

 Во текот на изминатото деноноќие (16/17.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 394 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.