45-годишна охриѓанка пронајдена почината во нејзиниот дом

На 09.11.2023 година во 13:50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во својот дом во Охрид била пронајдена почината С.П.(45) од Охрид.

Лекар од Итната медицинска помош од Охрид констатирал смрт без траги на насилство.

Увид извршија полициски екипи, а по наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција.


WebOhrid / 10.11.2023 / СВР Охрид