Реакција на СДСМ Охрид на пресот од ВМРО-ДПМНЕ за наводната партизација на пописот и попишувачите

ОО на СДСМ Охрид испрати реакција во врска со денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „ВМРО ДПМНЕ не престанува да

Read more

Кривична пријава за инвеститор од Охрид кој бесправно изградил куќа на улицата „Железничка“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(55) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Власта се подготвува за партизација на процесот на попишување со цел лажиран и политички попис

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Без ни малку срам СДСМ објавува конкурс за

Read more

Левица: Охридските пожарникари функционираат во мизерни услови со кои се загрозува нивната безбедност и општата безбедност

Партијата Левица ЛО Охрид испрати соопштение до медиумите, во кое стои: „Загрижувачки се состојбите во противпожарната служба во Охрид. Пожарникарите се оставени

Read more

Јавните кампањи во медиумите треба да се бесплатни

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и

Read more