ВМРО-ДПМНЕ: Веќе 2 дена граѓаните се без вода поради дефект на „Македонски просветители“, „Абас Емин“ и околните улици

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Локалната власт и градоначалникот Константин Георгиески на жителите од централното

повеќе...

СВР Охрид со безбедносни мерки за претстојната посета на претседателот на Словенија

Во врска со претстојната посета на претседателот на Словенија на Охрид, Борут Пахор, Секторот за внатрешни работи Охрид, презема соодветни

повеќе...

Започна Меѓународната научна конференција за безбедност

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиески денеска присуствуваше на свеченото отварање на 11-та Меѓународна научна конференција посветена на безбедноста, која

повеќе...

Се уредуваат зелените површини на регионалниот пат Охрид-Св.Наум

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ интензивно работат на уредување  на зелените површини од банкините и тротоарите на потегот од бензинската

повеќе...