21/05/2024
Охрид

Физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани пред маркет во Охрид

На 05.09.2019 во 04:00 часот во СВР Охрид пријавено е дека пред маркет на булевар „Македонски Просветители“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.С.(45) и Г.Ч.(51), двајцата од Охрид.

Тие се приведени и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе им поднесе соодветна пријава.