Исклучен од сообраќај возач на кого му биле измерени 4.07 промили на алкохол

Денеска (26.12.2022) во 13:34 часот полициски службеници од СВР Охрид-ОВР Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки во Струга го санкционираа возачот К.Б. бидејќи по извршеното алкотестирање биле измерени 4.07 промили на алкохол.

Лицето е исклучено од сообраќај, одземена му е возачката дозвола и поднесен соодветен поднесок.


WebOhrid / 26.12.2022 / СВР Охрид