29/02/2024
Струга

Кривична пријава за двајца стружани за извршени тешки кражби во деловни објекти

ОВР Струга поднесе кривична  пријава  против З.М.(17) и Н.А.(22), двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „тешка кражба“ и една „кражба“.

Тие, во периодот од 01 до 11 ноември 2022, со употреба на физичка сила и подесен алат, насилно влегувале во деловни објекти на подрачјето на Струга и противправно одзеле повеќе предмети.

На тој начин пријавените се стекнале со противправна имотна корист од околу 180.000 денари.


WebOhrid / 15.11.2022 / СВР Охрид