Кривична пријава за жител од Мислешево кај кого била најдена дрога

ОВР Струга поднесе кривична пријава против К.М.(38) од струшкото село Мислешево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 11.02.2020 на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.