21/05/2024
МакедонијаСтруга

Ограбено казино во Струга

На 21.01.2018 година во 05:40 часот било пријавено дека во казино лоцирано во центарот на Струга, непознато маскирано лице со закана со пиштол од вработените одзело околу 600.000 денари, по што го напуштило местотото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.