Охриѓанец без одобрение за градба изградил индивидуална станбена куќа

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.К.(46) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Пријавениот, на парцела на ул.„Бистрица“ во Охрид, без одобрение за градба изградил индивидуална станбена куќа.