Охриѓанец пронајден починат во атарот на селото Брежани

На 24.10.2023 година во 15:10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во месноста „Гумништа“, атар на селото Брежани, општина Дебрца, бил пронајден починат Љ.Р.(60) од Охрид.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош од Охрид, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција.


WebOhrid / 25.10.2023 /СВР