Полициски службеници одзеле нож од охриѓанец на ул. „Коста Абраш“

На 04.06.2023 година во 00.10 часот, на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го привеле П.Д.(21) од Охрид, затоа што кај него бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.