24/04/2024
Македонија

Повреден пешак на ул..„7ми Ноември“ во Охрид

На 06.08.2019 во 13:30 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „7 ми Ноември“ патничко моторно возило “БМВ“ со охридски регистарски ознаки управувано од З.З.(64) од Охрид удрило во А.У.(29) од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.У., кој бил пренесен во болницата “Св. Еразмо“-Охрид. 

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид.