Повремен снег и студено време

Денес ќе имаме облачно  и студено време, со врнежи до снег. Насекаде низ земјава дополнително ќе се формира сснежна покривка.

Утре не очекува студено време со зголeмена облачност и со повремен снег, најизразен на југот од земјата. Ќе дува слаб, претежно јужен ветер.