14/06/2024
Македонија

Приведен албански државјанин од Полициска станица „Ќафасан“

На 13.12.2020 од полициски службеници од Полициска станица „Ќафасан“ бил лишен од слобода П.М.(43) од Р.Албанија, поради основано сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ и истиот се бара по потерница од Интерпол Норвешка. Лицето е задржано во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.