18/05/2024
Македонија

Приведен дебарчанец за доиздржување затворска казна

На 16.10.2020 од страна на полициски службеници на ОВР Дебар, врз основа на судска наредба, лишен е од слобода E.K.(25)од Дебар, за доиздржување казна затвор од тригодинии седуммесеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово. За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осуденона седумгодини и шестмесеци затворза сторено кривично дело по чл.236, ст.1 од Кривичниот законик.