Приведен скопјанец баран со потерница

Денеска (20.10.2020) во 14:15 часот полициски службеници од ЕВР Кисела Вода го приведоа Б.П. (31) од Скопје, кој се барал со потерница во врска со чл.237 од КЗ на Република Северна Македонија, а по наредба на Основен суд Скопје за издржување на казна затвор од две години