22/04/2024
Охрид

Приведени две лица кои учествувале во тепачка на булевар „Туристичка“ во Охрид

На 15.07.2020 во 14.30 часот, по случена сообраќајна незгода на пресекот на булеварот „Туристичка“ со улицата „Стив Наумов„ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу В.Л.(45), К.Д.(21), Ф.Д.(37), С.Д.(56) и Д.Б.(22), сите од Охрид. По незгодата, Ф.Д. започнал вербална расправија со К.Д. во која подоцна се вклучиле и останатите учесници. Двајцата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.