22/04/2024
Македонија

Приведени разбојници од Скопје

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево на 07.11.2020 ги лишиле од слобода Р.Н. и М.Н. од Скопје, поради основано сомнение дека на 06.11.2020 во 18 часот извршиле кривично дело разбојништво врз М.К.(34). Лицата се приведени во Полициска станица Аеродром, а одземените пари се пронајдени. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.