22/04/2024
Охрид

Приведено лице на охридскиот аеродром

На 18.01.2020 во 19.17 часот на Граничен премин Mеѓународен аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид бил лишен од слобода К.С.(35) од с.Србјани, кичевско, бидејќи се наоѓал во евиденција на стоп листа со мерка „апси“, по наредба на Основен суд Кичево.
Лицето е спроведено до КПУ„Затвор Битола“ за издржување на казна затвор.