23/07/2024
Охрид

Пронајдена дрога кај две лица на ул.„Кленоец“

На 01.08.2021 околу 22.30 час на ул.„Кленоец“ во Охрид, кај поранешната касарна, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје Охрид кај Л.З.(19) од Скопје пронашле марихуана, а кај Л.О.(30) од Битола пронашле таблета.

Против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.