Пронајдена дрога кај охриѓанец на ул. „Железничка“

На 13.05.2022 во 18.30 часот полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Д.С.(28) од Охрид. При преглед извршен на ул.„Железничка“ во Охрид, кај него е пронајдена и одземена марихуана. Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.