20/04/2024
Струга

Со железна шипка нападнал вработен во хотел во Струга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Т.Н.(31) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Тој, на 04.04.2020 во 12:30 часот, по вербална расправија со вработен во хотел во Струга, го нападнал со железна шипка.