Кичевчанец загина во сообраќајна несреќа помеѓу селата Песочан и Арбиново

На 22.03.2021 година во 18.05 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај клучката за влез кон Славеј Планина, на потегот помеѓу

Read more

Градоначалникот Ногачески беше дел од одбележувањето на Св.Атанасиј Велики, во Арбиново

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески денес присуствуваше на свечениот ручек во Црквата Св.Атанасиј, во село Арбиново што се организираше

Read more