Бројни охриѓанчиња со коледарската песна „Вечниот Бог“ го најавија Христовото раѓање

Традиционално и годинава во Охрид, денес, на празникот Бадник, ден пред големиот христијански празник Божиќ се одржа Бадниковата поворка со

Read more

Бројни охриѓанчиња со коледарската песна „Вечниот Бог“ го најавија Христовото раѓање

Околу 500 млади охриѓанчиња кои беа дел од свечената Бадникова поворка утрово низ охридските улици со свеќи во раце, кандила

Read more

Честитка од генералниот секретар на СДСМ Кирацовски за Бадник и Божиќ

Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски во свое и во име на СДСМ, по повод големите христијански

Read more

Божиќна честитка од градоначалникот на Дебрца Зоран Ногачески

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески, упати честитка до граѓаните по повод големиот празник Рождество Христово Божиќ. „Почитувани граѓани, Со

Read more